Ku! Kin-dza-dza (2013)

Kõlakad „Kin-dža-dža“ järjest või uusversioonist käisid juba päris tükk aega, mingi aeg oli vist projekt ka pausil. Muidugi ei saanud ma puuduliku vene keele oskuse tõttu kõiki uudiseid jälgida. Käesoleval aastal ta aga valmis, pealkirjaga „Ku! Kin-dža-dža“. Vaatasin eile ära ja pisut kurb hakkas. Mitte et ta oleks halb olnud. Ma oleks saanud seda filmi originaalseks ja leidlikuks animatsiooniks nimetada, mis pakub mõnusat vaheldust Disney jms toodangule, kui ainult poleks üht suurt roosat elevanti toas, kellel on londi asemel täistuuridel pasundav vuvuzela. Nimelt jutustab see Venemaal ka 3Ds linastunud kinoteos 1986. aastal valminud „Kin-dža-dža“ loo teatud muudatustega ja veidi lühemalt uuesti. Vaadates oli küll huvitav võrrelda, et mida nad siin ja seal muutnud on, kuid pidevalt vasardas peas küsimus „Miks?“ Ma täiesti usun, et too maailm pole end ammendanud, kuid miks sama lugu uuesti? Oleks ju saanud teha mingi muu käsikirja samade või uute tegelastega, ka mingi suurem ja võimsam film poleks animatsioonina võimatu olnud. Kuid ei.

Vähemalt saan siiski öelda, et mütsiga ei oldud lööma mindud ja lugu ning pilt andsid kokku ühe kõlbliku terviku. Seekord enam kaameratega kõrbes ei filmitud ja animeeritud lähenemine andis tegijatele veidi rohkem vabadust. Kaks peategelast on ainukesed inimesed, kes tollel roostes kõrbeplaneedil ringi tatsavad. Kõik ülejäänud on rohkemal või vähemal määral kummalise välimusega tulnukad. Samas üsna lastesõbralikud. On näha, et eesmärgiks oli ka noorema publiku kaasamine. Pahaks ma seda päris ei pannud, aga vaimustuses ka polnud. Veidi vähem nunnud ja kirevad oleks võinud olla küll. Positiivselt üllatas, et maailma kujutamisel (jättes kõrvale tegelased) on originaalile truuks jäädud ja tegu polnud tundmatuseni väändunud Pljukiga – ikka sama hõreda asustusega lai kõrb ning veidrad roostes masinad selles. Isegi sõnastik oli keset filmi olemas.

Soovitada on seda filmi raske. Kui vanem film on nägemata, siis tuleks kindlasti just nimelt seda vaadata, aga mitte uusversiooni. Kui vanem nähtud, siis uuem ei suuda midagi erilist juurde pakkuda.

Ku! Kin-dza-dza (2013) on IMDb

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar