Specials (2000)Ajal, mil superkangelaste kinohullus oli alles tuure kogumas, valmis väike ja vähe tähelepanu saanud film, mis keskendub suurejooneliste võitlusstseenide asemel ühe erivõimetega meeskonna igapäevaelule. Ehkki nende võimed, mille hulka kuuluvad niihästi laserid kui kujumuutmine, tunduvad olema piisavad suurejoonelisteks tegudeks, peavad nad imidžiprobleemide tõttu leppima vaid kübemetega teiste meeskondade toidulaualt, võideldes kolmandajärguliste kurjamitega ja lahendades tühiseid kriise. Seetõttu on neil tegemist vähe ja suurema osa ajast nad jagelevad omavahel ja püüavad leida sponsoreid.

See idee ei kõla sugugi halvasti. Eriti praegu, kus kinomaastik on küllastunud hiiglaslike eelarvetega filmidest, kuluks ära mõni, mis väiksema summaga, kuid nutika käsikirja ja heade näitlejatega suudaks seda žanrit parodeerida või vähemalt läheneda supervõimetele teise nurga alt. Kahjuks jätab selle filmi teostus ja huumor nii lohaka ja lohiseva tervikmulje, et lõputiitriteni jõudmine ohkad tänulikult ja asud usinalt filmi unustama.

Võimalik, et film tehti liiga vara ja praeguses keskkonnas suudetaks teha midagi korralikumat, mis tõmbaks ka rohkem vaatajaid. Ilmselt olekski aeg uuesti proovida. Selle filmi võite aga vaatamata jätta ja veidi teistsuguse lähenemise jaoks vaadata mõnda seriaali nagu "Misfits" või "Powers".
4 6 5 X

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar