R.O.T.O.R. (1987)Kui mingi film saavutab suure populaarsuse, siis on üsna loomulik, et B-kategooria padrikust pistavad oma ninad välja paljud raha- ja kuulsusejanus produtsendid ja lavastajad. Ja oli aeg, kus „Terminaatori“ esimene osa istus kindlalt ulmemärulite troonil ega olnud veel alustanud iseenda parodeerimist. Ma ei julgegi oletada, kui palju on filme, mille puhul öeldi „Teeme ka midagi sarnast!“, kuid nüüd sai ära nähtud neist üks, mis on kindlalt halvimate hulgas.

„R.O.T.O.R.“ kannatab ilmselgelt puuduliku eelarve all ning kuuldavasti kirjutas filmi lavastaja koos peaosalisega esialgse käsikirja sellisel määral ümber, et autor Budd Lewis keeldus seda isegi omaks tunnistama. Humoorikamad stseenid visati välja ja asemele pandi rahanappuse peitmiseks kohmakaid ja mõttetuid stseene, mis ei arendanud ei tegelast ega süžeed. Märulit leidub siin vähe ja seegi vähene on piinlik. Terminaatorihakatis nimega R.O.T.O.R. 222 on sedavõrd kohmakas ja ebakompetentne, et Sarah Connor lööks ta hommikukohvi juues mättasse, seejuures tassi käest panemata. Tegelikult on siin mitmeid kohti, mis tunduksid tonaalsuse poolest palju loogilisemad, kui film tõepoolest oleks komöödia või vähemalt humoorikam. Tõsiselt on neid tegelasi raske võtta, isegi kui suurem osa neist üritavad tõsist nägu teha. Kõrvakriipivalt rohmakalt on siin käitutud ka dialoogidega, millest paljud on hiljem stuudios peale loetud. Seejuures sedavõrd emotsioonitult, et ma poleks vähimalgi määral imestanud, kui filmi ootamatu pöördena oleks teatatud, et peategelane ise on samuti laborist ärakaranud robot.

Niisiis, film on katastroof, kuid mitte samasugusel lõbusal määral nagu „Samurai Cop“ või muud halvad meelelahutuslikud asjad. Siiski tasub proovi teha, kui sul on käepärast seltskond, kellega koos halbu filme vaadata, et neid oiates kommenteerida. Nii võib see poolteist tundi üsna märkamatult läbi saada. Ja eks paar kohta ikka leidus ka, mis oma absurdsuses naerma ajasid. Aga kui sa loodad vähegi head elamust, isegi keskpärase B-filmi võtmes head elamust, siis ära selle roostes kola juures pikemalt peatu.
2 2 X X

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar