Parimad 2000 filmi ja 200 seriaaliElu jooksul on nähtud üsna absurdselt suur kogus filme. Ehkki kindlasti mitte rekordiline isegi oma tutvusringkonnas, on 3000+ filmi siiski korralik hulk. Ja loomulikult tuleb neid pidevalt juurde. Aga see kolmetonnine nimekiri, olgu siis IMDbs või ICM-is, hakkas mingi aeg kuidagi tühjana tunduma. Tundus, et tahaks koostada midagi, mis on huvitav enda jaoks ja ehk mingil määral ka teistele.

Seega asusin paar nädalat tagasi nimekirja üle vaatama ja eemaldasin kokku üle tuhande filmi, taandades nimekirja täpselt 2000 filmi peale. Esimesena lendasid välja filmid, mis olid lihtsalt halvad või täielikult ununenud. Sinna viimasesse kategooriasse kuulusid paljud 1990ndatel saksa kanalitelt nähtud märulid, mida õhtuti vahtida sai, sageli samal ajal muude asjadega tegeledes. Isegi treilerite abil ei meenu suurema osa puhul enam midagi. Oskaks ma midagi nendest rääkida, kui keegi küsib? Ilmselgelt mitte. Lihtsalt tühi statistika, millest ei hoolinud ei mina ise ega ammugi keegi teine. Samuti eemaldasin mitmed filmid, mida peetakse filmiklassikaks. Neid sai kunagi samuti muu tegevuse kõrvale vaadatud, kuna üritasin filmifännina vaatamislünkasid täita ja teisiti ei leidnud aega … ja tulemus on paljuski sarnane nende 1990ndate lõpus nähtud märulitele – ma ei suudaks neist suurt midagi rääkida ega hinnata adekvaatselt, kas tegu oli ikkagi mulle meeldinud filmiga või mitte.

Siit edaspidi, kui tahan nähtud filmi nimekirja lisada, tähendab see mõne olemasoleva eemaldamist. Esialgu on see üsna lihtne – kui valikus on kaks kolmandikku elu jooksul nähtud filmidest, siis on seal veel hulganisti asju sees, mida ei saa just ilmtingimata tippteosteks pidada. Seega iga lisatud filmiga muutub nimekiri väikese sammu võrra tugevamaks. Kui aga silme ette satub mõni tõesti halb film, siis ta nimekirja ei jõuagi.

Sama põhimõttega koostasin ka nimekirja 200 parimast nähtud teleseriaalist, kuid momendil hõlmab see peaaegu kõike, mida näinud olen või momendil vaatan. Samas tähendab see valik siiski tugevamat isiklikku heakskiitu, kuna erinevalt filmidest, mida ma (peaaegu) kunagi pooleli ei jäta, ei ole mul tõesti kunagi olnud soovi vaadata üdini halba või lihtsalt enda jaoks ebahuvitavat seriaali mitme hooaja jagu. Seetõttu ei ole seal ka väga madala hindega asju, kuid keskpäraseid ja tegijate poolt lõpetamata jäänud seriaale leidub siiski.

Lingid vastavatele nimekirjadele lisasin kõrvale menüüribale, aga et nad ka siit postitusest kättesaadavad oleksid:
Parimad 2000 filmi (IMDb)
Parimad 2000 filmi (ICM)
Parimad 200 teleseriaali (IMDb)
Parimad 200 teleseriaali (Trakt.tv)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar