All American Christmas Carol (2013)Mingi aeg tagasi andsin endale lubaduse, et kirjutan igast nähtud filmist, olgu siis nii lühidalt kui tahes, kuid ei jäta ühtki vahele. Jõulude paiku muutus selle lubaduse täitmine keeruliseks (jah, see ei olnudki uusaastalubadus, vaid lihtsalt suvahetkel endale varem antud). Vaatasin järjest üle mitu varemnähtud head filmi ja siis ühe ühisürituse jõudis ka käesolev film mu silme ette. Ja see film ei olnud hea… ligilähedaseltki mitte. Ka sellest kirjutamine on väheke keeruline, kuna vaatmise ajal hajus tähelepanu täielikult, ja ma peaaegu et mõtlesin selle üldse kõrvale jätta. Kuid ei, kui juba, siis juba.

Tegu Christmas Caroli järjekordse ekraniseeringuga, seekord moderniseeritud ja mugandatud; pakuks, et see on umbes 4723-s film selle materjali alusel (rohkem küll tunnetuslikult, reaalselt on neid siiski õnneks vähem). Seekord on tegevuskohaks treileripark, mis on kohale meelitanud mitu B- ja misiganes-kategooria kuulsust, kes seal enda ja meie aega palgatšeki või tasuta õhtusöögi nimel raiskavad. Muuhulgas mängib siin nt Eric Roberts (statistiliselt on üsna suur võimalus teda mõnes odavfilmis kohata), Beverly D’Angelo (pereema „Vacationi“ seeriast) ja Meat Loaf (ehkki tema vilets parukas mängib temast üle). Film ise on aga kahjuks nii mõttetult igav ja igavalt mõttetu, et oli raske isegi selle üle nalja visata. Kui ma Neil Breeni filmi, millele lajatasin samuti hindeks 2/10, vähemalt mööndustega siiski soovitan, siis „All American Christmas Carol“ on lihtsalt aja raiskamine.

Nojah, on üsna selge, et see film ei poksi nimekirjast, mis on pidanud loobuma juba rohkem kui 1000 filmist, enam ühtki nimetust välja.
2 5 X X

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar