Ministry of Time (2015-2017)Ajareisi-temaatilisi seriaale on omajagu ja siin on veel üks. Sattusin Netflixis Hispaania ulmeseriaalile "El Ministerio del Tiempo" ehk "The Ministry of Time". Lugu on vähemalt esialgu üsna tavaline - eri aegadest värvatud agendid kaitsevad ajalugu muudatuste eest. Tegelased on täitsa meeldivad, kuid selle ministeeriumi viis asju korraldada on pisut kaootiline ja küsimusi tekitav. Näiteks võib leppida sellega, et agendid kasutavad minevikus tavalisi mobiiltelefone, et kodubaasiga suhelda... maagiline tehnoloogia vms, aga kas nad peavad 16. sajandi hispaanias viibides ilmtingimata nende mobiilide heli sees hoidma?

See selleks, ebaloogilisused kõrvale jättes, on esialgu lugu nauditav ja asjaolu, et tegevus toimub Hispaanias eri ajastutel, on väike vaheldus tavaliselt USA-kesksele sisule (USA kodusõjast ja Abraham Lincolnist on väheke siiber juba). Mitu korda olen läinud Wikist uurima, et mis ajalooline tegelane see täpselt on, kelle nahka peategelased päästma lähevad. Praegune soovitus põhineb küll ainult 3 episoodil, kes teab, mida ma seriaali lõpus arvan või kas sinna jõuan, aga seninähtu põhjal tasub vaadata, kui temaatika huvi pakub.

200 seriaali nimekirjas on pärast ükspäev tehtud puhastust ruumi, nii et midagi eemaldada polnud, antud ulmekas lihtsalt lisandus.
8 8 X X

1 kommentaar:

  1. Vaatasin lõpuni. Ja mulle meeldis. Pidin ka pidevalt pausi peale vajutama, et mõne ajaloosündmuse või -tegelase kohta uurida. Kõigist imelikest lahendustest vaatan mööda, sest ainuüksi "aja-uste" olemasolu on täielik fantaasia 😉 Ning olen ammu juba leppinud, et ühtegi filmi poleks, kui kõik ettearvatult toimuks.
    Huvitav on see, et USA Timeless ringleb ajas rändamise ümber, sest nad pidid kontseptsiooni hispaanlastelt ostma, aga siis vist otsustasid, et ei taha midagi maksta, ja muutsid natuke ülesehitust (kasutavad ajamasinat). Hispaania on asja kohtusse viinud, aga ega sealt vist mingit lahendust tule. Selle teadmise taustal on võimalus näha, kuidas hispaanlased seerias ameeriklasi kasuahnetena/halbadena kujutavad ja muidki märkusi vahele torkavad.

    VastaKustuta