John Wick 1-3 (2014-2019)

Esimest „John Wicki“ osa nägin paar aastat tagasi ja film tundus hea, kuid erilist muljet ei jätnud. Nüüd, enne teise ja kolmanda vaatamist, vaatasin esimese uuesti üle ja mulje oli hoopis teine. Ilmselt sattusin tookord sellele vales tujus, sest tegu on tõeliselt hästi lavastatud filmiga. Alati on tore, kui epilepsiahoogu tabanud kaamerapildi käes piinlemise asemel on võimalik nautida meisterliku koreograafiaga märulistseene. Ja igas järgmises lähevad stseenid paremaks. Kui esimene film on lihtne kättemaksulugu, siis järgmised on pisut keerulisemad, kuid mitte ülemäära. Eriti huvitav on selles filmiseerias loodud maailm, kus kõik tegelased on ühel või teisel moel seotud üleilmse palgamõrvarite salaorganisatsiooniga. Seal on terve rida kombeid ja reegleid, millest üleastumisega kaasnevad karmid karistused. Samas on väga tervitatav, et ükski film ei ürita tüütult selgitada, kuidas see maailm täpselt toimib ja kuidas on kõik alguse saanud. Vaataja tuleb lihtsalt aktsepteerida, et asjad on sellised, nagu nad on.

Igatahes soovitan märulihuvilisel olemasolevat kolme filmi vaadata (neljas aastal 2021). Usun, et ei pea pettuma, kui põhisoov on näha head kaameratööd ja koreograafiat ning huvitavat maailma. Lisaks – vaadake kõik kolm korraga ära. Iga järgnev film algab sealt, kus esimene lõppes, nii et neist võib mõelda ka kui miniseriaalist või ühest ülipikast filmist.

PS: Silma jäi selline seik, et John Wicki maailma tahetakse ka üks teleseriaal mahutada. Pole ilmselt raske arvata, mis „The Continentali“ tegevuspaik peaks olema. Tahaks loota, et Lance Reddick on ka seal vähemalt oluliste kõrvaltegelaste hulgas, kui mitte üks peategelastest.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar