Back to the Future: The Game (2010-2011 / 2015)

"Tagasi tulevikku" on minu jaoks täiuslik filmitriloogia, mida olen aastate jooksul korduvalt nautinud ja kindlasti naudin ka tulevikus. Ühtlasi on see üks vähestest populaarsetest frantsiisidest, mille puhul on jutud järjest suhteliselt tagasihoidlikud olnud. Seda esmajoones tänu asjaolule, et filmide tegemise õigused on Rober Zemeckise käes, kes on vähemalt siiani selgelt järgede ja uusversioonide vastu olnud. Kuid samas ei saaks öelda, et sellesse maailma enam ükski uus lugu ära ei mahu.

Aastal 2010 ilmavalgust näinud „Back to the Future: The Game“ esimene episood viis selle maailma fännid taas Hill Valley erinevatesse ajastutesse, kus saime kohtuda tuttavate tegelaste ja nende eelkäijatega. Tagasi olid ka osad filmidest tuntud näitlejad, nt Christopher Lloys ja Claudia Wells, kuid Marty McFly'le andis hääle A. J. Locascio, kes sai sellega täitsa hästi hakkama. Ehkki mängu graafika võiks ehk veidi detailsem olla ja mängitavus veidi silutum, on lugu ise kaasahaarav ja pean seda täieõiguslikuks neljandaks osaks. Ka Bob Gale, üks käsikirja autoritest, on öelnud, et see on lähim neljandale filmile, mida me loota võime. Aastal 2015 lasti kokku 5 episoodi tervikliku paketina välja (ehkki läbimängimine toimub ikkagi episoodhaaval).

Kahjuks on mängu saadavusega lood natuke probleemsed. Pärast Tellale Games'i pankrotti ei saa seda enam paari lihtsa klõpsuga Steamist osta, kuna mäng on sealt ja teistest digitaalsetest poodidest ära korjatud. Mul on ta seal õnneks vanast ajast olemas, kuid kes praegu tahab mängu proovida, peab juba veidi rohkem ringi vaatama ja otsima.

Back to the Future: The Game - 30th Anniversary Edition (Video Game 2015) on IMDb

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar