Mortal Kombat (2021)

Natuke igavavõitu vaatamine oli, ehkki mõned aspektid meeldisid. Kahjuks on võitlusstseenid suurim puudujääk, ja ilmselgelt on see Mortal Kombati nime kandvas filmis eriti suur probleem. Nagu mujalgi öeldud - stseene on liiga palju tükeldatud. Ehkki MK ei ole kõige hullem näide taolisest lähenemisest (vähemalt ei vehitud lisaks veel kaameraga kaootiliselt ringi), tahaksin ma eriti just sellises filmis näha pikki võtteid. Teisena häiris, et võitlusstseenid olid sageli liiga taltsad. Jah, lõpud olid küll mängulikult verised, kuid muidu oli üksteise tampimine lahja. Eelnevalt vaadatud „Kung Fu Hustle“ madinad on mu jaoks palju intensiivsemad, ehkki tegu on 17 aastat vana, väga ebarealistliku märulkomöödiaga.

Et korraks ka midagi head mainida - jääefektid suuremalt jaolt meeldisid. Eriti just algustseenis, kus jää kasutamine tekitas Sub-Zero enda kätel veriseid haavu.

Kuna filmiga ei käi kaasas otsest kassatulu, on natuke raskem wikipedia alusel hinnata, kas film endale järje saab, aga mind ennast järg siiski huvitab. Seda muidugi eeldusel, et nad õpivad vigadest. Ma saan kommentaaridest ja arvustustest aru, et Johnny Cage on paljude lemmiktegelane, kuid temani see film ei jõudnud. Nii et tema lisamine enama kui lõpustseeni postrina oleks üks oluline aspekt. Aga kõige olulisem on loomulikult paremini lavastatud ja monteeritud võitlusstseenid. Selles kategoorias on arenguruumi küllaga ja head eeskuju kuhjaga.

SIIT ALATES SPOILER

Mööda pandi ka peategelasega, kes polnud eriti huvitav. Kuid eriti jäi tema võime lahjaks. Kui ta esimest korda selle n-ö avas, siis nägin ma selles suurt potentsiaali. Paistis, et ta peab laskma end kõigepealt klobida, et seeläbi täielik võimsus saavutada. See oleks võinud lisada võitlusstseenidele ainulaadset dünaamikat.

Nt mida rohkem ta end vigastada laseb, seda suurema jõu saavutab ja seda võimsamaid relvi saab kasutada. Kuid ei. See relvade tekkimine ja jõu kogumine toimus ainult ühe korra, edaspidi ta lihtsalt kakles. Näiteks oleks saanud ka lisada tema võimesse n-ö fatality peegeldamise. Et sisuliselt peab ta laskma end peaaegu surnuks kolkida, kuid kui vastane üritab talle viimast lööki anda, peegeldab ta selle hoopis vastase pihta tagasi. Või siis saab vastane aru, et seda tüüpi ei tasu tümitada, kuna see muudab ta ainult tugevamaks ja üritab teda lihtsalt kiirelt nt maha lasta vms. Nüüd peab peategelane paluma hoopiski, et mõni meeskonnakaaslane teda kolgiks, et seeläbi jõudu juurde saada.

Mortal Kombat (2021) on IMDb

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar