Lost Room (2006)

Hiljuti tuli tahtmine uuesti „Kadunud tuba“ vaadata, mis on tõesti üks parimaid miniseriaale. Idee selle taga ei ole küll enneolematu – mööda maailma on laiali pillutud veidra mõjuga esemed, mis teevad midagi head, halba või veidrat ning mitmed tegelased tahavad neid ühel või teisel põhjusel oma valdusesse saada. Objektid pärinevad ühest müstilise saatusega motellitoast, mille ümber seriaali sündmused keerlevadki. Samuti tekib peategelasel äärmiselt isiklik põhjus jõuda toaga seotud saladuste jälile. Miniseriaal ei ole märulirohke, kuid seisab tugevalt loost, müsteeriumist ja heast näitlejatööst koosneval vundamendil. Mõneti on kahju, et seriaalile rohkem mingit lisa ei tulnud, kuid samas on tegu hõlpsalt vaadatava tervikuga, mis ei jõudnud ära tüüdata. Põhiliinid saavad oma lahenduse, nii et peategelase saatus ei jää ripakile.


Taas 7 teost vähemaks. Jäänud 2700+
  • „Debris“ (2021): 1. hooajaga piirdunud seriaal kosmoselaevast, mis puistas Maale oma tükke, igaüks neist teeb midagi veidrat. Peategelased olid väga igavad, kuid lugu pakkus huvi. Kahjuks ei saagi me teada, kuhu see välja oleks jõudnud.
  • „Friday the 13th: The Series“ (1987-1990): igasugune sisuline seos Jason Voorheesi filmiseeriga puudub. Kunagi täitsa meeldis, kuid pole hästi vananenud. Antiigipoe omanikud püüavad kokku koguda erinevaid neetud esemeid, mis inimesi ühel või teisel moel kahjustavad või tapavad. Pidevalt arenev lugu puudub suuremalt jaolt.
  • „Meet the Spartans“ (2008): samahästi võiks öelda „Spartans Movie“, sest tase on just nende filmidega samal pulgal. Väärtusetu.
  • „Superhero Movie“: mingil väikesel määra parem kui teised „Movie Movie“ seeria asjad, kuid see on tõesti madal latt, millest jalgu üle lohistada.
  • „Spirit“ (1987): sellest koomiksitegelasest loodeti teha seriaal, kui telefilm on piisavalt edukas ja hea. Ei olnud kumbagi. Aga…
  • „Spirit“ (2008): …siiski oli mõnel määral parem, kui 20 aastat hiljem valminud suure-eelarveline käkerdis. Visuaalselt stiilne, ehkki ülemäära digitaalne, ja üleüldiselt väga kummaliste otsustega.
  • „The Cape“ (2011): superkangelase seriaal, mis ei põhinenud mingil varasemal materjalil. Kahjuks ei suudetud teha midagi väga huvitavat ja seriaal piirdus 1. hooajaga. Puudust ei tunne.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar