Nobody (2021)

Kui mul oleks palutud pakkuda välja näitlejaid, kes sobiks Ilja Naishulleri uude märulisse, siis oleksin pidanud ikka väga kaua nimesid õhku viskama enne, kui oleksin Bob Odenkirkini jõudnud. Kuid ta sobis sellesse filmi üllatavalt hästi, kandes alguses ootuspäraselt usutavalt välja argirutiinist tüdinenud pereisa rolli, et lülituda üha enam ümber märulikangelaseks. Võib küll öelda, et kogu see areng ei tundunud päris sada protsenti orgaaniline, kuid mõnusa koreograafiaga märul lasi probleemid ilusti unustada. Üllatava kõrvalrolli tegi siin ka Christopher Lloyd, kelle puhul tundus, et tal oli vist võtteplatsil lihtsalt sitaks lõbus. Ja vist oleme tõesti jõudnud ajastusse, kus värisev kaamera ja veerandisekundilised lõiked on filmiajaloo prügikasti suundumas. Loodetavasti igavesti. „Nobody“ pole ambitsioonikas märul, kindlasti mitte käsikirja poolest, kuid vähemalt on see selge, aus, mittejutlustav ja lühike tükk – korralik ühekordne elamus. Märulistseenid võib ehk teistki korda üle vaadata.


„Nobody“ mahutamiseks lahkub nimekirjast 7 filmi, jäänud veel 2800+ filmi.

  • „Date Movie“ (2006), „Disaster Movie“ (2008), „Epic Movie“ (2007): paroodiažanri kolm vastikut ja nürit kirstunaela.
  • „Movie 43“ (2013): ma ei tea, mida siin üritati ja kas kõik need kuulsad näitlejad ei oleks võinud filmist pääsemiseks teeselda jalaluumurdu või reaalselt jala murda. Hunnik lolle ja rõvedaid nalju, mis naerma ei ajanud.
  • „Rikutud hing. Viirus“ (2021): iga film ei peagi maksma väikeriigi aastaeelarvet ja eks igaüks peab kusagilt alustama, aga vähemalt mõni asi võiks siiski enam-vähem paigas olla. Nt kuuldav heli. HÕFFil siiski mõned nautisid vist minust seda tükk maad rohkem.
  • „The Taint“ (2011): vaatasime seda ühel halbade filmide õhtul. Halb oli küll, väga odavalt tehtud samuti. Suurt muud ei mäleta, ega proovigi mäletada.
  • „Ax 'Em“: taas halbade filmide õhtu saak. VHSi kvaliteet, ülitume , kuuldamatu dialoog, suutmatus vähegi lõbusat filmi teha immitses igast kaadrist. Liiga halb, et olla nauditavalt halb.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar