Rick and Morty (2013-....)

Rohkete ulmekontseptidega animeeritud komöödiaseriaal, milles jälgime iseka ja nihilistliku vanaisa ning tema lapselapse seiklusi erinevates dimensioonides. Sageli ropp ja eneseteadlik, kuid peajagu üle paljudest teistest seriaalidest, mille kohta neid samu sõnu võib kasutada. Dan Harmoni ja Justin Roilandi huumor ning tasakaalukas segu eraldiseisvatest episoodidest, väiksematest seostest ja suurematest arengutest hoiab seriaali värskemana, kui puhtalt üksikepisoodide seosetu rida seda teha suudaks.

Kes pole veel seriaali vaadanud ja tahaks proovi teha, peaks kindlasti vaatama 1. hooaja 6. episoodini. Seal paljastub n-ö seriaali olemus ja peaks lõplikult selguma, kas tegu on millegagi, mida on soov edasi vaadata või mitte. Võin ka lohutada neid, keda alguses häirib Ricky pidev röhitsemine, et ajapikku jääb seda oluliselt vähemaks. Õnneks.


Tee 999 lemmiku poole on pikk, seekord jäävad maha järgmised teosed.
  • „Death Wish 4: The Crackdown“ (1987), „Death Wish V: The Face of Death“ (1994), „The Prophecy: Uprising“ (2005), „The Prophecy: Forsaken“ (2005): mitte just tipptasemel filmiseeriate 4. ja 5. osad, mida olen mingil põhjusel kunagi vaadanud. Treilereid vaadates tuli häguselt midagi neist meelde, aga rohkem tähelepanu need ei vääri.
  • „Baldy Man“ (1995-1998): sarnase kontseptiga nagu „Mr. Bean“, kuid oluliselt vähem populaarne ja nüüdseks praktiliselt unustatud. Kunagi nägin seda vist ETV pealt.
  • „Downsizing“ 2017: idee polnud halb, kuid selle lahkamine jäi pealiskaudseks. Keskpärase ulmelise draamakomöödia asemel tasuks sellist asja teha miniseriaali vormis. Seegi ei garanteeri edu, kuid jätaks rohkem ruumi arenguks.
  • „Battleship“ 2012: kui „Transformerite“ filmiseriaal sulandub mu silmis kokku üheks unustatavaks plekikolinaks, siis mis lootust on filmil, mis püüab ebaõnnestunult nende edu imiteerida. Ei mingit.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar