Blogimise taastamiskatse nr 481+n

Jah, taas on käes see aeg, kus tekkis tunne, et ma ikkagi tahaks blogida ja lausa peaksin blogima. Osalt selleks, et pidada midagi filmipäeviku sarnast, osalt põhjusel, et ei kaoks harjumus mõtteid regulaarselt kirja panna. Olgu siis kasvõi lühikeste postitustena. Olulise tõuke sain ka käesoleva aasta HÕFFilt, mis oli mulle järjekorras kümnes ja millest kirjutasin väikese muljete artikli. Seda artiklit kirjutades oli tunne, et mitu aastat tehnikatõlgete tegemist ja aktiivse blogimise eiramist on oma jälje jätnud ning sõnaseadmine läks kuidagi liiga raskelt. Isegi alustamise impulss ei tahtnud kaua aega minuni jõuda ja artikkel valmis üsna viimasel minutil.

Blogimispisiku sain umbes 15 aastat tagasi, tookord alustasin nimega Visualfanatic, kuid see leht on kahjuks suuremalt jaolt hävinenud (oma enda süül). Läks nii, et Filmifanaatiku blogiaadressile ümberkolimise käigus tuli mõte, et tõstan vanast blogist kõik postitused tekstifaili, jätan alles ainult koomiksivormis kujundatud arvustused (need on alles ka praegu) ja postitan need vanad tekstid pärast ülevaatamist aegamööda uude blogisse. Ja siis suutsin selle faili ära kaotada. Põhjalikult, lõplikult ja jäägitult. Kahjuks polnud ka Internet Archive mu lehte eriti väisanud ja sain sealt vist ainult ühe postituse kätte. See õnneks ei heidutanud ja kirjutamine jätkus. Korduvalt on olnud pause ja taaskäivitamisi, kuid olen optimistlik, et seekordne ettevõtmine on püsivam.

Sirvisin veidi ka Eesti blogimaastikku ja on selgelt näha, et kunagistel kaaskirjutajatel on aur või aeg otsa saanud või siis on leitud muud väljundid. Blogid on kustutatud, peidetud või lihtsalt jäetud pooleli seal, kus kunagi lust otsa sai. Õnneks on meeldiv tõdeda, et leidub ka neid, kes on liikunud ümber ajakirjanduse või taskuhäälingute peale ja asjaga siiski jätkavad.

Ja nagu näha võib, on kunagise Filmifanaatiku logo asendunud pealisega Filmifanaatiku 999 lemmikut. Eesmärk ongi tiksuda isiklike lemmikute nimekirjani, mis hakkab sisaldama 999 filmi, lühifilmi, miniseriaali, seriaali ja arvutimängu - need viimased peavad olema piisava (hääl)näitlemise ja areneva looga. Seejuures pole mingit kindlat tasakaalu, et ühte või teist tüüpi asja peaks olema just nii- või naapalju.

Kuid selle 999 nimetusega loendini jõudmine võtab kaua aega, kuna rakendan sinna jõudmiseks terake omapärast meetodit, mida veidi teisel kujul juba korra proovisin. Olen oma senise elu jooksul vaadanud päris palju igasugu kraami. Suurem osa sellest on olemas nimekirjana, mis sisaldab umbkaudu 2800 üksust. Nüüd on plaan iga kord eemaldada sellest nimekirjast esialgu 7 (siis 5 ja lõpuks 3) nimetust, kui tahan lisada ühe uue pealkirja või kinnitada mõne olemasoleva. Ja esialgu lisan sinna ka nõrgemaid asju, kuni suudan leida teisi, mis on lisatavast minu isiklikul subjektiivsel hinnangul veelgi nõrgemad.

On selline kiiksuga lähenemine vajalik blogimiseks? Ilmselt mitte, kuid see tundub endale huvitav. Nii et mis siin ikka. Elagu uus algus!

 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar