The Good Place (2016-2020)

Olen elu jooksul nii mõnegi tavapärase, nelja seina vahel toimuva perekomöödia ära vaadanud ja neid ka nautinud. Kuid peamised lemmikud on siiski sellised, mis püüavad teha midagi teistsugust. „The Good Place“ on üks selline. Üsna halba elanud naine sureb ja satub teispoolsuses heade kohta, kuigi selgub ruttu, et tegelikult oleks ta pidanud olema halvas kohas. Püüdlus eksitust varjata toob kaasa igasugu sekeldusi. Seriaali väga tugev näitlejatööd, arenev ja kindla lõpuga lugu ning lihtsalt mitmekülgne hea huumor teevad sellest tugeva soovituse. Need 50 episoodi on kerge pala, et vaadata mõõdukalt jaotatuna või hoogsa, mõnepäevase maratonina.

Kunagi on nähtud selliseid asju, mis heasse kohta ei pääse:

  • „Grace Under Fire“ (1993-1998): üks nendest tavalisemat laadi komöödiaseriaalidest, mida sai kunagi vaadataud ja mis eriti mällu ei sööbinud.
  • „Merlin: The Return“ (2000): niru fantaasialugu Merlinist tänapäeva maailmas. Ainus tähelepanu väärvi, kuid filmi mittepäästev asjaolu on, et Merlinit mängib Rik Mayall.
  • „To Boldly Flee“ (2012): kunagise That Guy with the Glasses / Channel Awesome tiimi kolmas täispikk film. Naerukohti sinna isegi jagus, kuid kolm ja pool tundi on hullumeelne pikkus sellise amatöörprojekti kohta. Lisaks ei paku see ilmselt mitte midagi neile, kes tol ajal tolle seltskonna videoid ja tegemisi ei jälginud.
  • „The Stand“ (1994): kunagi mingist Eesti kanalist nähtud Kingi ekraniseering. Häguselt meeles, hiljuti klõpsisin läbi enne uuema versiooni vaatamist. On selline suht ok vaatamine.
  • „The Stand“ (2020): ja igatahes parem, kui uuem katsetus, mis ei suutnud seda lugu mitte kuidagi huvitavamalt jutustada, kuigi nad üritasid ajalise järjestuse segamisega seda saavutada.
  • „Self/less“ (2015): hea idee, kehv teostus; suure visuaalse potentsiaaliga lavastaja, kelle isikupära puudub filmis pea täielikult
  • „Marvel One-Shot: The Consultant“ (2011): rohkem filmist väljajäänud stseen või DVD lisamaterjal, kui asjalik lühifilm.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar