Alien: Romulus (2024)

filmiposter
imdb
letterboxd
youtube
võimalik lemmik
Olin kuulnud, et see film pidavat täitsa hea olema ja sain tõdeda, et on tõepoolest. „Alien: Romulus“ ei proovinud teha midagi väga enneolematut – pigem võttis elemendid, mis töötasid, segas need kokku ja avardas terake. Rühm noori peab Weyland-Yutani kosmosjaamas silmitsi seisma tulnukate erinevate arenguetappidega ja nagu tavaliselt, on tulemused paljude jaoks vägagi surmavad, pakkudes ka veidi mõnusat (happe)verist ja limast body horror’it.

Suur boonus on filmi disain – filmitegijad valisid siia Alieni kahe esimese filmi esteetika ning kasutasid lisaks rohkelt praktilisi efekte nii keskkondade kui ka koletiste jaoks. Ja kus vaja, loomulikult ka digitaalseid efekte. Pärast Prometheuse holograafilisi klaasekraane ei pruugi ajaliselt hiljem toimuva Romuluse rohmakad keskkonnad ja ekraanid, jämedad nupud ja vilkuvad oranžid tulukesed küll päris loogilised tunduda, kuid see kõik lõi nii meeldiva õhustiku, et ei häirinud, pigem silm puhkas tulemusel.

Film ei ole ei puhas õudus ega puhas märul, balansseerides sobivalt nende kahe vahel. Viiteid leiab esimesele filmile, „Prometheusele“ ja need, kes on „Alien: Isolationit“ mänginud, ütlevad, et ka sellele mängule on viidatud. Kuna endal mängimata, ei oska seda kinnitada. Igatahes tõmbas film ruttu endaga kaasa ja suutis pärast veidi rahulikumat sissejuhatust lõpuni kõrget taset hoida. Kindlasti vaatan ajalise võimaluse leidmisel veel.

Joker: Folie à Deux (2024)

filmiposter
imdb
letterboxd
youtube
võimalik lemmik
Tugev järg esimesele filmile, aga petab paljude ootusi. See ei ole DC koomiksite ühe tuntuima kurjami suurejooneline võidu- ja arengulugu, mida ilmselt paljud pärast esimest filmi ootasid. Pigem jätkab lihtsalt see traumeeritud Arthur Flecki ja tema fantaasiamailma jälgimist. Tegu on valdavalt üsna depressiivse filmiga, mis toimub osalt Arhkhami vaimuhaiglas ja osalt kohtusaalis. Jah, kohtudraama moodustab filmist umbes poole. Mõlemas tegevuspaigas näeme muusikalisi lugusid, mis toimivad Arthuri peas või on Arthuri ja Lady Gaga mängitud Lee Quinzeli väheglamuursed laulud. See viimane asjaolu võis ehk ka mõne klassikalisemate muusikalide fänni eemale peletada. Igatahes nautisin kinoelamust väga, kuid mõistan, miks sellel filmil on raske publikut leida.