The Marvels (2023)

filmiposter
imdb
letterboxd
youtube
ei meeldinud

Järjekordne Marveli film, millest oli raske karvavõrdki hoolida. Esmajoones oli probleem käsikirjas, mis ei teinud teenet ei kolmele peaosalisele ega ka kurjamit mäginud näitlejale. See viimane on taas täiesti unustatav: „Mina vihane! Mina kättemaks!“. Ja ta lahkus areenilt samuti suht mittemidagiütleva purtsatusega, mis täitis ainult eesmärki ühe peategelase edasise saatuse (ja tulevaste filmide) jaoks.

Mis iganes tõsisemaid hetki filmis oli, need panid vaid mõtlema, et kogu see lugu oleks ehk paremini toiminud vähem koomilisena. Kaasaelamist raskendas ka see, et kolmest Marveli nime kandvast tegelasest olin vaid ühega veidi rohkem tuttav. Kapten Marveli film on suuremalt jaolt ununenud. Ms. Marveli kuueosalist miniseriaali pole näinud. Ainult Monica Rambeau'd teadsin rohkem seriaalist "Wandavision" (väga hea miniseriaal). Samas kõige positiivsemalt jäi meelde siit seni kõige vähem nähtud Iman Vellani mängitud Ms. Marvel. Tema rõõmsameelne energia aitas filmi veidi paremaks teha, isegi kui see iidoli fännamise osa hakkas mingi aeg ka natuke tüütama. Ja lõpus on veel ka väike cameo ühelt "Hawkeye" seriaali tegelaselt, aga kuna ma pole ka selle vaatamiseni jõudnud, siis ei öelnud tema nägemine mulle samuti suurt midagi.

Üldiselt oli see film lihtsalt ühest CGI-märulistseenist teise kulgemine. Ma suutsin Marveli maailmaga järje peal olla seni, kuni täispildi jaoks tuli vaadata erinevaid filme, aga kogu frantsiis on terake liiga suureks paisunud. Vähemalt minu jaoks. Ja ka Disney/Marveli inimesed on vaikselt tunnistanud, et äkki on veidi liiga palju asju tehtud.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar